Останні коментарі

  Welcome On Mobius

  Mobius was created by professionnal coders and passionate people.

  We made all the best only for you, to enjoy great features and design quality. Mobius was build in order to reach a pixel perfect layout.

  Mobius includes exclusive features such as the Themeone Slider, Themeone Shorcode Generator and Mobius Grid Generator.

  Our Skills

  WordPress90%
  Design/Graphics75%
  HTML/CSS/jQuery100%
  Support/Updates80%

  Процес приватизації земельних ділянок

  By admin 7 років ago
  Home  /  Зі сфери культури  /  Процес приватизації земельних ділянок
  Грудень 16, 2015

  Порядок і строки приватизації земельної ділянки

  Згідно з чинним законодавством України кожен громадянин, який користується земельною ділянкою, має право на безкоштовну її приватизацію в межах норм, визначених законом.

     Довідкова інформація! Згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на приватизацію земельних ділянок у таких розмірах:

  •   для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;  для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 га.

     Зверніть увагу! Громадянин України може отримати земельну ділянку у власність шляхом безкоштовної приватизації тільки один раз по кожному виду користування в межах норм, визначених законом.

  Безкоштовна приватизація земельної ділянки здійснюється за наступним порядком:

  КРОК 1. Подання громадянином України в місцеву раду (якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту) або районної адміністрації (якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту) заяви про безоплатну передачу земельної ділянки у власність. У заяві вказується площа та цільове призначення земельної ділянки. Площа не може перевищувати норм, встановлених ст.121 Земельного кодексу України.

  КРОК 2. Прийняття рішення місцевою радою або районною державною адміністрацією про надання дозволу на розробку документації із землеустрою.
  Термін: Місцева рада або районна державна адміністрація зобов’язана прийняти рішення в місячний термін.

  КРОК 3. Звернення особи, яка бажає приватизувати земельну ділянку, до землевпорядної організації і укладення договору з метою розробки документації із землеустрою.

  КРОК 4. Розробка документації із землеустрою землевпорядною організацією.
  Термін: визначається за домовленістю між замовником землевпорядної документації та землевпорядною організацією.

  КРОК 5. Подання до місцевих рад або районної державної адміністрації розробленої документації із землеустрою.

   КРОК 6. Прийняття рішення про затвердження документації із землеустрою та передачу земельної ділянки у власність
  Термін: Місцева рада або районна державна адміністрація має прийняти рішення протягом двох тижнів.

     Зверніть увагу! Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права. А тому після отримання рішення про передачу у власність земельної ділянки та отримання державного акта на право власності на земельну ділянку необхідно здійснити реєстрацію такого права.